Mobilya sektöründe ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilen birçok mobilya çeşidi bulunmaktadır. İşletmeniz için doğru kararı verebilmeniz için farklı özelleştirme türlerini anlamak önemlidir.

Mobilya özelleştirmesi söz konusu olduğunda iki ana seçenek vardır: özel ölçü ve özel üretim. Bu seçeneklerin her ikisi de, alanınıza mükemmel şekilde uyan bir mobilya parçası oluşturmanıza olanak tanır. Ancak, nihai bir karar vermeden önce göz önünde bulundurulması gereken her seçeneğin sürecinde ve kalitesinde çeşitli farklılıklar vardır. Ankara mobilya imalatı ve üretimi konusunda profesyonel firmamız ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Özel Boyut Değişiklikleri

Özel boyut değişiklikleri, belirli bir alana veya amaca uyması için mevcut bir tasarımda yapılan değişikliklerdir. En yaygın örnek, mevcut bir yemek masasının düşük tavanlı bir odaya sığabilmesi veya dış mekan veranda masası olarak kullanılabilmesi için bacaklarının kesilmesidir. Bu tür bir modifikasyon, ahşap parçalarının kesilmesini ve ne kadar kısaltılması veya uzatılması gerektiğine bağlı olarak farklı uzunluklarda veya açılarda tekrar sabitlenmesini içerir. Bu, parçanın yapısında hasara neden olabilir, bu da parçayı değişiklik yapılmadan önce olduğundan daha az kararlı ve daha az dayanıklı hale getirir.